Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo Hotely a restaurace Hudba Kultura

Velikonoce v Kašperských Horách a na hradě Kašperk

Váháte, kam se letos vydat za oslavou tradičních svátků jara, Velikonoc? Zaručeným tipem jsou Kašperské Hory, malebné šumavské městečko proslavené těžbou zlata, a nedaleký strážní hrad Kašperk, který je nejvýše položeným královským hradem v Čechách. Během prodlouženého velikonočního víkendu se tam bude dít mnoho zajímavého. Připraveny jsou speciální prohlídky, divadelní představení, koncerty, trhy… Jisté je, že nudit se nebudou děti ani dospělí.

V sobotu 4. dubna se od 10.30 hod. můžete vydat prostřednictvím komentované prohlídky Kašperských Hor do historie a přiblížit si dobu velikonočních zvyků a tradic našich pradědečků a prababiček, od 13.00 do 15.30 budou v Horském klubu v provozu tvořivé dílny pro děti s promítáním pohádek. V neděli 5. dubna bude od rána rušno na kašperskohorském náměstí před kostelem sv. Markéty – v 10.00 se otevřou oblíbené farmářské a řemeslné trhy, svou zručnost budete moci vyzkoušet při pletení velikonočních pomlázek, zdatné kuchařky či kuchaři se utkají v soutěži o nejlepší velikonoční mazanec. V doprovodném programu na náměstí nechybí divadelní pohádky Čtyři pohádky (10.00) a Červená Karkulka (14.00), komentovaná prohlídka města (10.30), soutěže a tvořivé dílny pro děti, hudební produkce a před uzavřením trhů také koncert známé kapely Nezmaři (15.00-16.00).

Rezervace vstupenek a informace k velikonočním slavnostem na tel.: 376 503 411 nebo na e-mailu: kultura@kasphory.cz.

Hrad Kašperk ovládnou Velikonoce od pátku 3. do pondělí 6. dubna. Po všechny čtyři dny jste zváni na nejnovější prohlídkový okruh Život na hradě, zakončený jedinečnou audiovizuální podívanou, která návštěvníkům zprostředkuje výlet do středověku. Zajímá vás, jak vypadal všední den na královském hradě? Pak si tuhle prohlídku rozhodně nenechte ujít. V sobotu 4. a v neděli 5. dubna je navíc připraven speciální program. Na děti ve věku 6 až 11 let čekají interaktivní prohlídky nazvané Staň se rytířem, staň se princeznou! Kluci a holky si vyzkouší předměty, které se běžně používaly při životě na hradech v době středověku a také se naučí vybranému dvorskému chování. Začátky prohlídek jsou v sobotu a v neděli v 11.00 a v 13.00 – doporučujeme si prohlídku předem objednat!

Úplnou novinkou je divadelní představení MASTIČKÁŘ, které se odehraje v SOBOTU 4. A V NEDĚLI 5. DUBNA od 12.00, 14.00 a od 15.30 na hradním nádvoří, které se pro tuto příležitost promění ve středověké tržiště. Mastičkář je NEJSTARŠÍM ČESKÝM DRAMATEM Z 1. POL. 14. STOLETÍ, i když spíše než o dramatickou zápletku jde o satirickou frašku, která měla za cíl prostého diváka pobavit. Účinkuje místní divadelní spolek Pachmajr.

Podobné příspěvky

Muzeum voskových figurín GRÉVIN znovu otevřeno

Jaroslav Hauer

Literární hvězda Mario Vargas Llosa poprvé v Praze

Eleonor

Nová tvář divadla Radka Brzobohatého

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady