Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
11/24/2017

Karel IV. Pán světa

V roce oslav výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV. vyrukovali tzv. monarchisté s českou princeznou z rodu lotrinsko-habsburského, jak si po pragmatické sankci od dob Marie-Terezie zdegenerovaní Habsburkové říkají.

A hned začali propagovat habsburskou monarchii jakožto nejlepší způsob vlády  pro “hloupé Čechy”, neboť – jak jeden z monarchistů v zápalu diskuse upřímně prohlásil -, 99procent obyvatelstva jsou hlupáci, kterým se dá “namluvit cokoliv”.

Zlatou bulu císaře, která Čechům přiznává právo si svého krále volit, zcela pominuli, stejně jako to, že čeština, kterou údajná princezna neovládá, byla jednou ze tří úředních řečí Svaté říše římské a český král prvním ze tří světských kurfiřtů (volitelů) římského krále a císaře. Starobylá Praha, “Matka měst” pak hlavním městem říše s universitou. Do současnosti přetrvala už jen ta upadající univerzita.

Církevním hodnostářům, kteří žili nemravně a v hříchu, pak císař pohrozil odebráním propůjčených statků a Čechy, dobré křesťany, kteří znali bibli lépe než biskupové, povýšil do stavu říšských knížat-kněží.

Proto mohl později Mistr Jan Hus kázat česky, nerespektovat papežské bludy a falešnou autoritu jeho i koncilu a odvolat se k skutečné hlavě církve – Kristu. Navíc vysvětlil prostému lidu, že “kdo žije v hříchu, ztrácí církevní a světskou funkci a nelze ho respektovat”. Byl proto na pokyn prelátů upálen a proti království Zemí koruny české se šikovaly křížové výpravy. Bratr Jan Žižka nás však před nenávistnou genocidou chránil až do své smrti. Pak ale přišla zrada Panské jednoty a Lipany, završené Bílou horou. Češi upadli do spárů Habsburků a katolíků. Třista let jsme trpěli.

A monarchisté zjevně chtějí, abychom po republikánských časech trpěli znovu.

Neboť ale Karel IV. jasně stanovil, že Češi si svého krále volí, tak je z tohoto hlediska naším prvním přímo voleným prezidentem i králem Miloš Zeman, kterého za žádnou zdegenerovanou Eleonoru vyměnit nehodláme, vždyť s degeneráty, kteří se množili kvůli zachování majetků v příbuzenských liniích a zničili tak genofond i budoucnost svých potomků, máme v osobě pseudoknížete Karla Schwarzenberga zkušeností až dost. Tento vlastizrádce dokonce porušil i Dekrety prezidenta republiky Edvarda Beneše a rozchvátil s komplicem Bakalou stamiliardové majetky v tradici zemských škůdců.

Je tedy jen dobře, že našim dětem nyní připomíná postavu krále a císaře Karla IV. výpravná publikace s kombinací zasvěceného textu a poutavého komiksu pánů Zdeňka Ležáka, Jonáše Ledeckého a Matyáše Namaie vydaná péčí nakladatelství Albatros. Kája Saudek by z ní měl jistě také radost, podotýkají TOP konzultovaní kulturologové. Křest knihy v Muzeu Karlova mostu tak potěšil nejen děti, ale i dospělé.
Facebook komentáře