Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
11/24/2017

Česko na křižovatce, druhou šanci nemusí dostat, shodují se analytici

Jestli současné politické a hospodářské trendy lze jednodušeji identifikovat, popisovat a interpretovat, včetně jejich představitelného vývoje, tak to neplatí o třetím trendu plnící nádobu. Ten představuje vojenský konflikt.

Je tomu proto, že málokomu se chce dívat smrti do tváře a většina z nás idealizuje. Chceme žít, proto budeme mlčet, pokud budeme ujišťováni politiky, že nebude válka. Bohužel, válka se dnes nevyhlašuje a již běží na viditelných a méně viditelných frontách. Hospodářské, politické a teroristické fronty jsou viditelné. Finančně – měnová fronta, je méně viditelná. Je tomu proto, že finance a měny byly, jsou a budou i nadále spojeny s válkami a vice versa. Financování válek a oprava válečných škod jsou nesmírně lukrativní byznys. Politici jsou ve hře finančníků – bankéřů a vojáků pouze mluvčími. Všechna ujišťování o dobrých úmyslech – počínajíc podobou slovní hry ohledně reorganizace policie, jinými slovy také, organizační změny u policie, a konče přítomností leteckých a námořních vojsk NATO a USA v Černém a podle posledních zpráv i v Jihočínském moři, abych naznačil rozpětí výzev, mají jedno společné a prověřené: jsou zavádějící, nepravdivé, a odvádějí od opravdových zájmů, úmyslů a cílů lídrů. Ti nám ve stínovém divadle ukazují pět prstů, jejichž obrázky mohou mnohým divákům vzít dech.

Proto je nezbytné si uvědomit, že na geopolitické bitevní pole mohou vstoupit a bojovat jenom suverénní a silní protivníci. Ruská federace již dnes patří k těm několika málo vyvoleným. Nechce-li být RF rozdělena a dostat se do situace post-sovětských států, musí mít stabilní suverenitu, a být novým džbánem. Proto si RF nemůže dovolit být jinou, než silnou, v nejširším slova smyslu. Proto musíme počítat s tím, že my v Evropě nebudeme nikým konzultováni v hodině pravdy. Evropský džbán, je v asymetrickém spojenectví s USA poškozená, díravá nádoba, bez ucha.

V hodině pravdy Evropa neslyší, proč se USA budou muset domluvit s RF a Čínou, chtějí-li si USA zabezpečit existenci a spolurozhodování v novém světovém uspořádání. Malé a nesuverénní státy, včetně smluvního společenství zvaného EU jako bojiště, musí proto počítat se ztrátami a prohrou v každém případě. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne, praví staré přísloví. Souhlasu netřeba, uzavírá tradičně zkušený analytik Jan Campbell na VV PL.

Problémem tedy evidentně dle TOP analytiků je, že zasvěcenci nižších stupňů  v bruselských strukturách jsou plně ochotni obětovat nejen střední a východní Evropu hegemonistickým ambicím globalizátorů v novém superholocaustu.

Šanci vyjít “bez ztráty kytičky” ze zdánlivě bezvýchodné situace, do které evropskou populaci vmanipulovali pološílení mystici hitlerovského naturelu v roli politiků, nabízí snad jen Hedvábná stezka a její Ekonomický pás s tzv. integraci integrací, tedy Evropské a Eurasijské unie.

Československo, Francie, Rusko i Čína jsou vítězné mocnosti, což Washington akceptuje a Berlín bude muset také, neboť integrace integrací je schůdnější, než Rada bezpečnosti Eurasie s Německem, Francií a Ruskem, pochopil exkomisař pro rozšíření Fule, toho času na MZV při přednášce v Eurodomě pro nadaci Železná opona.

Mohlo by se jednat o skutečnou alternativu pro Evropu, po které mnozí marně volají. Vždyť současný marasmus asi nejlépe ilustruje, že ačkoliv část tzv. výtěžků z rozprodeje našeho národního jmění šla na konta Fondu dopravní infrastruktury a Fondu rozvoje bydlení, nemáme ani jednu vysokorychlostní železnici, natož funkční dálniční síť, ale sto tisíc bezdomovců a stavbou roku se stal tunel Blanka, zatímco partajní oligarchové se přetahují o kontrolu nad detektivy a státními zástupci a posílají vojáky provokovat na hranice s Ruskem.
Facebook komentáře