Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
01/16/2018

Bruselská Evropská unie je dysfunkční struktura a čeští politici jsou papežtější, než papež

Na setkání lídrů českého stavebnictví v Národním domě na Vinohradech nebyla zajímavá ani tak oficiální část s ministry Andrejem Babišem, Danem Ťokem a Janem Mládkem, kteří věští mírný růst stavebních prací, ale kuolární debaty na téma neřešení toho základního problému s výstavbou čehokoliv na území naší republiky – přiznání statusu účastníků stavebního a dokonce i kolaudačního řízení obskurním občanským spolkům, které si založí tři lidé, najdou si žabičku, čolka či podobně v lokalitě a blokují jakoukoliv stavbu,pokud nedostanou příspěvek na činnost a ochranu fauny a flóry.

Němci a Rakušané, naši sousedé a rovněž členské země EU, se diví, proč něco tak hloupého od roku 2001 ve svém právním řádu tolerujeme a necháváme stavby zbytečně prodražovat, případně vůbec nerealizovat. Výmluvy českých politiků že pouze “implementují směrnice skvělého integračního uskupení” jsou prý zcela liché a ukazují jen na neschopnost rychlokvašených “služebníků lidu”, kteří nejsou schopni bránit národní zájmy a zdecimovali ČR na úroveň rabované kolonie, která dokonce nevyužívá svou exteritoriální přístavní zónu v Hamburku a nechá ji léta chátrat..

Stavebníci pozvali reportérku Pražského zpravodaje na exkurzi do moderních budov, které jsou jejich týmy schopné postavit za několik měsíců a v případě zavedení 3D tiskáren domů za pár dní v ceně řádově statisíců. Žádní bezdomovci by nemuseli živořit na ulicích, pokud by se politici postavili k problému skutečně čelem a neotáčeli se k nim i produktivním spoluobčanům zády.

 

Facebook komentáře