Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

Láska je nádherná – křest nového CD Marie Pojkarové

Více než zpěvaččino soukromí byly doteď veřejností i médii sledovány její videoklipy, které můžeme zhlédnout na internetovém serveru YouTube.com. „Šestnáct z nich se mnou natočila Česká muzika a dalších šest, podstatně profesionálnějších, filmová společnost Alfedus zastoupená režisérem a scenáristou Markem Dobešem, který s Petrem Jáklem natočil film Kajínek. Ve videoklipu Z cigarety dým hraje mého nevěrného manžela herec a tanečník Vlastimil Harapes. V dalším, s názvem Velkej flám, účinkuje pornoherec Robert Rosenberg. Natočili jsme i klip Krásný léto, kde je hlavní postavou moje dcera Petra, která skladbu nazpívala spolu s Voice Mixem Lídy Nopové. Čtvrtým v pořadí je videoklip Zlomené city, kde si zahrál sériového vraha herec a moderátor Jiří Pomeje. Letos na jaře jsem natočila klip k písni Až tě uvidí, ve kterém dovádějí komici Josef Náhlovský, Václav Upír Krejčí a Jaroslav Sypal a také zpívající spisovatel Richard Sacher. A na sklonku loňského léta jsme zrealizovali video k písni Hej, kočí, kde kromě mě si před kamerou zahrál například i herec Pavel Trávníček,“ prozradila Marie, jež se na veřejnosti často objevuje právě s Richardem Sacherem. „Rozumíme si a pokaždé se spolu hodně nasmějeme. Navíc společně vystupujeme po celé republice v rámci různých show a večírků.“ Doprovod na večírky Marii často dělá také i její sestra Helena. Tu můžete zejména znát z TV Nova, je totiž známou kartářkou vystupující pod uměleckým jménem Helen Silvan.

Marie Pojkarová, česká Amanda Lear alias žena s hlasem muže, to neměla v životě opravdu lehké a má za sebou dramatickou minulost. Před čtyřmi lety se prosadila díky ulítlému videoklipu k dětské písni Pejskové se koušou. Její otec umřel příliš brzy, což Marii poznamenalo na celý život. A kromě toho už třikrát doslova unikla smrti!Sacher a Marie 1

První hrůzostrašná historka se odehrála v Bulharsku, kde jako sedmnáctiletá studentka stopovala se svojí spolužačkou na silnici. Zastavilo jim auto, v němž seděli tři muži. Jeden z nich vystoupil a začal děvčata násilím tahat do vozu. Zatímco Marii se podařilo utéct, kamarádku Evu už od té doby nikdy neviděla…

O rok později se Marie seznámila s klukem, byla to její první láska. A málem i osudná. Z přítele Zdeňka se vyklubal žárlivý psychopat, který ji v afektu udeřil pěstí do obličeje přímo v tramvaji a několik dní nato ji během hádky střelil vzduchovkou do hlavy! „Svalila jsem se do bílých peřin a zůstala tam ležet v krvi. Zdeněk, když viděl, co udělal, tak se lekl a utekl!“ prozradila zpěvačka, jež posléze skončila na pohotovosti. Tam zjistili, že se diabolka zastavila o spánkovou kost a úplně se rozplácla. „Kost však nepovolila, což mi zachránilo život. Kdyby se Zdeněk trefil o malinko níž, diabolka by pronikla do mozku a byla bych mrtvá,“ dodala na vysvětlenou Marie. Podstatně hůř však dopadl Zdeněk – druhý den se doma otrávil plynem.

Zdaleka nejhorší však bylo třetí drama! V roce 1992 Pojkarová podstoupila tehdy zcela novou formu lékařského zákroku, tzv. laparoskopii. Díky ní se měla snadno a rychle zbavit žlučníkových kamenů. Jenomže operace se nepovedla a Marie ji málem nepřežila. „Poškodili mi sternum čili prsní kůstku, také slinivku, dále mi způsobili pupeční kýlu a popálili tlusté střevo. Od hlavní sálové sestry jsem se pak dozvěděla, že mě „přefoukli“, tím pádem se mi zastavilo srdce a museli mě nahazovat. Prý mysleli, že se už neproberu!“ vzpomíná na chvíle hrůzy zpěvačka, která si místo jednoho týdne poležela v nemocnici čtvrt roku a ještě k tomu na kapačkách…

Štěstí Marii Pojkarové dvakrát nepřeje ani v soukromém životě. Obě manželství totiž skončily rozvodem. Svoje si užila i se svými třemi ratolestmi – nejstarší dcera Květoslava utekla v šestnácti letech z domu a trvalo několik měsíců, než dostala rozum a vrátila se. Před třemi lety se jí narodila dcera Sofinka, a Marie se tím pádem stala babičkou. Syn Vilém rovněž těžce zvládal dospívání a často chodil domů zmlácený, okradený a navíc pod vlivem alkoholu. No a nejmladší dcera Petra (18), jež je obdařena obdivuhodným pěveckým nadáním, byla na matku velmi drzá a arogantní, což Marii velmi trápilo. S ubývající pubertou se však Petřino chování natolik zlepšilo, že dnes si obě velmi rozumí.

Málokdo ví, že se Marie narodila v Bratislavě. Jelikož se její maminka živila jako šéfová restaurací, stěhovali se z jedné hospody do druhé. Ze Slovenska se tak přes Moravu dostali až do Čech. Od svých deseti let Marie žila v Kladně, v šestnácti začala dojíždět do Prahy, kde studovala hotelovou školu. Poté pracovala několik let jako servírka, po čase však dala přednost muzice.

Od patnácti let totiž hrála na kytaru, naučila se i zpívat. Když se v roce 1997 podruhé rozvedla, byla zoufalá a svoje city promítla do básní, které tehdy psala. Pak se ale rozhodla skládat písně, protože měla za to, že to lidi bude více zajímat – hlavně ženy. „Moje první písně byly plné smutku, citů, vášní a emocí. Dospěla jsem k názoru, že muži jsou jedno velké tajemno. I když ženská s chlapem žije několik let, tak do partnera nevidí. Mnohdy se za zdánlivě úžasným vztahem skrývá jen zlo a podvod,“ tvrdí Marie, která je živým důkazem toho, že prosadit se člověk může i v pozdějším věku. 

 

Pojkarová Matuš Pojkarová Trávníček 2 Upír a Marie 2

foto: www.mariepojkarova.cz

 

Facebook komentáře

Zajímá se o dění v Praze, o politiku, kulturu a sport. Má rád lidi, kteří jsou aktivní a mají vlastní názor na život a nebojí se ho sdělit ostatním.