Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
11/24/2017

Proč už v ČR téměř nic nefunguje, lidé se mračí a v Kazašské republice je to naopak?

Předsedové koaličních stran, kteří jsou rozhádaní kvůli změnám v policii, se ve středu posadí po několika dnech zase za jeden stůl, a to hned dvakrát.

Dopoledne začala jednat vláda, která schválila novelu zákona o bezpečnostních službách, později odpoledne proběhne koaliční rada. Kromě toho je na čtvrtek naplánované jednání výboru pro bezpečnost. Na něm má vystoupit končící šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta i vrchní státní zástupce Ivo Ištvan.

Není přitom vyloučeno, že jednání bude ještě více, protože premiér Bohuslav Sobotka je pod tlakem hnutí ANO a KDU-ČSL, aby svolal Bezpečnostní radu státu.

Strany se změnily v sekty a podnikatelské projekty, neboť nemají ani politology požadované minimum členů, tedy 50 000. V Kazašské republice stranu, jejíž členstvo poklesne pod stanovený počet, ze zákona úředně rozpustí – v ČR by tak zatím zůstala jedna jediná strana a to komunistická.

 Jeho Excelence na semináři
V Kazašské republice se to už přihodilo jedné ze dvou KS, vysvětloval na odborném semináři o exportních příležitostech mimořádný a zplnomocněný velvyslanec deváté největší země světa Serzhan Abdykarimov. Ta druhá je jednou ze dvou opozičních stran v parlamentu.

Je to země, kde jsou usměvaví lidé a věci fungují, u nás mi to připadá naopak, řekl podnikatel Zdeněk Zbytek. Vidí obrovský potenciál pro export zejména v energetice, kde bude potřeba obnovit zhruba 40 procent zdrojů, často vybudovaných s Československou účastí.

Energetice a její budoucnosti se bude věnovat i kvapem se blížící Expo 2017 v Astaně, příležitosti jsou ale i v zemědělství, vzdělávání, turistice, dopravě a dalších odvětvích.

Kazašský orel je skutečně největší na světě a tradičně vycvičen k lovu, kdy například jehně přinese k nohám lovce a překvapených turistů, potvrdil TOP informace Abdykarimov. Podobný způsob lovu se koná už jen v Mongolsku, ale i tam jej provozují Kazachové, dodal a pozval redakci a všechny Čechy, kteří mají zájem, na návštěvu. Kazaši nevymírají, neboť mají důvěru v budoucnost a svého prezidenta, který neslouží jen sobě, rodině či klanu, ale celé vlasti.

TOP reportéra také zajímalo, jak se diskutující staví k integraci integrací, propagované v ČR v poslední době například exkomisařem Fulem, který má ovšem společně s europoslancem Štětinou zakázán vstup do Ruska, ač absolvoval prestižní ruskou (dříve sovětskou) diplomatickou akademii MGIMO.

Integrace Eurasijské unie, EU i Šanghajské organizace má podporu Kazachů, je to jedna z cest, jak se vyhnout konfliktům, vysvětlila Jeho Excelence a vedoucí Zahraničního oddělení Kanceláře prezidenta republiky ČR Hynek Kmoníček k tomu s úsměvem dodal, že Fule je “orlem české diplomacie a nyní hledá, komu přinese jehně – kdo to bude ukáží až americké prezidentské volby”.
plný sál na Kazaších

Plukovník Šlachta mezitím požádal o zbavení mlčenlivosti, aby mohl vypovídat o praktikách ČSSD a dalších partají v bezpečnostním výboru sněmovny už zítra (čtvrtek). Pokud vše dobře dopadne,  TOP a PZ s ním přinese rozhovor.
Zdroj: www.tydenikobcanskepravo.cz
Facebook komentáře