Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
01/16/2018

Praha musí na kongresové turistice ještě “zamakat”

Praha nepříliš důstojně pohostila 55. konferenci světové Společnosti částicové terapie (PTCOG), kdy na dva tisíce onkologů, radioterapeutů a fyziků diskutovalo o protonové léčbě vůbec poprvé v ČR, aby dospělo k závěru, že roste počet protonových center, přesto se protonová léčba dostává jen k malé části těch, kteří by ji potřebovali a mohli z ní profitovat. 

Hlavním problémem prý je, že kapacita center nestačí a jen postupně se učíme, jak snižovat náklady na výstavbu i provoz a zároveň neustále zlepšovat možnosti léčby rakoviny částicovým zářením, kdy fyzikové přirovnávají fotony k “tupému skalpelu” a protony k tomu ostrému.

 
Částice nejen z urychlovačů, ale i neřízené termojaderné syntézy však dokáží rakovinu nejen léčit, ale i vyvolat a dokonce člověka i s obydlím vaporizovat v záblesku “jasnějším než tisíc sluncí”, což popsaly už staré árijské védy. Budoucnost už proto ani dle židovského komika Woodyho Allena “není co bývala” a po zrušení Rádia Haló Futura, majáku do jiné budoucnosti, lidé ztrácejí naději na změnu a nemají ani informace, jak k změně vědecky – nikoliv pouze intuitivně či rutinně  -, postupovat.

Knihovna Václava Havla proto v pondělí v DOXu bude s komisařkou Jourovou a premiérem Sobotkou meditovat nad budoucností EU, prognostici s docentem Valenčíkem odhadnou budoucnost světa za třicet let a určujícím vztahem mezi USA, Ruskem a Evropou se bude zabývat hned v úterý v Eurodomě diplomat Polreich a další odborníci na mezinárodní vztahy, informuje server www.tydenikobcanskepravo.cz 
Facebook komentáře