Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
11/24/2017

TOP a JXD: Obyčejný politický hyenismus

Ve čtvrtek 16. června Thomas Mair zavraždil labouristickou poslankyni Jo Coxovou, hájící setrvání Británie v EU. O jeho napojení na americkou krajně pravicovou Národní alianci se vědělo již téměř 20 let. Jak jsem krátce na to napsal:

“Vrah i oběť vybrány s matematickou přesností. Načasováno dokonale. Osud?… Bude to dobrý precedent, jak postupovat v obdobných případech. Vždy se použije zmanipulovaný blb a obětuje slušný člověk, vždyť cíl světí prostředky. Uvědomí se ti, co nyní váhají či mění svá stanoviska, že tím odsuzují další slušné lidi k smrti, že mohou mít krev na rukou?”

Podobný postup byl použit již dříve vícekrát. Je to vlastně standardní stalinská praktika. Připomeňme si např.:

“1. prosince 1934 byl zavražděn Leonidem Nikolajevem ve Smolném institutu v Petrohradě (Leningradě). Kirov přišel do práce a nechal svého bodyguarda několik schodů za sebou, vycházel nahoru po schodech, kde měli bolševičtí aparátčíci své kanceláře. Nikolajev vyšel z koupelny, následoval Kirova po chodbě a střelil ho zezadu do krku. Jeho smrt poskytla Stalinovi záminku k zahájení brutální vnitrostranické čistky. Všeobecně se předpokládá, že jeho vražda nebyla součástí žádného Trockého spiknutí, o kterém Stalin mluvil a které nikdy neexistovalo. Naopak se spekuluje, že mohl být zavražděn na Stalinův rozkaz, byť důkazy pro toto tvrzení chybí. Zadržený atentátník Leonid Nikolajev měl totiž podezřelé styky s GPU.”https://cs.wikipedia.org/wiki/Sergej_Mironovi%C4%8D_Kirov

Když jsem výše uvedené zmiňoval, netušil jsem ještě, kam jsou někteří u nás schopni zajít:

Jiří X. Doležal 17. června 2016 píše článek: Odpovědí na vraždu poslankyně Jo Coxové bude odmítnutí Brexitu”. Vybírám z toho článku:

“Tragédie, která stála život labouristickou poslankyni, možná zabrání Brexitu. Vše nasvědčuje tomu, že jí zabil příznivec Brexitu – a tím samu myšlenku vystoupení Británie z EU zcela zkompromitoval. Poslankyně Jo Cox byla v typicky české terminologii sluníčkářka. Angažovala se ve prospěch syrských uprchlíků, a především velmi hlasitě v rozpolcené Británii podporovala setrvání země v Evropské unii… V kontextu politické kultury Británie je politická vražda zcela unikátní fenomen, a vzbudí obrovskou vlnu občanské nevole… Britská veřejnost se bez ohledu na politické názory semkne při odmítnutí vraždy jako politického prostředku – a s tím zcela samozřejmě utrpí i ideologie či názorové paradigma, jejíž stoupenec vraždil, či dokonce v jejímž jménu byla vražda spáchána… Proto se domnívám, že vražda poslankyně rozhodne o setrvání Británie v EU. Protože pro mnoho ne úplně rozhodnutých Britů se nyní Brexit automaticky spojí s politickou vraždou, psychologicky se stane volba Brexitu schválením té vraždy. – Takže vraždící fanoušek britské ultrapravice svým zavrženíhodným činem nejspíše výrazně posílil své názorové protivníky. Ona je realita holt složitější, než si běžný nácek dokáže představit.

Viz: http://www.reflex.cz/clanek/komentare/72142/odpovedi-na-vrazdu-poslankyne-jo-coxove-bude-odmitnuti-brexitu.html

K tomu: Ano. Realita je složitější. Složitější, než si J. X. Doležal dokáže či přesněji chce představit. Jeho článek, to není jen “přání otcem myšlenky”, to již je obyčejný politický hyenismus. Ten projevil 1. místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek a tato strana se k jeho postoji přihlásila:

“Naše myšlenky jsou s Jo Cox, její rodinou a bližními. Dnes se Jo stala obětí sváru o setrvání Británie v EU a položila za svůj názor nedobrovolně život. Tragédie by měla podnítit k zamyšlení všechny Evropany, ať jsou Brity, Čechy nebo občany jiné země. Evropskou unii jsme společně vytvořili proto, aby nás spojovala, umožnila nám civilizovaný dialog ve společenství s jednotným cílem – abychom žili ve svobodě a míru”.

Viz: https://www.facebook.com/top09cz/?fref=ts

K tomu: Do svého stanoviska M. Ženíšek podsouvá cílenou manipulaci. I když používá zdánlivě neutrální formulace, de facto vylučuje, že by Jo Cox mohla být obětí účelově připravené provokace s cílem zvrátit výsledek britského referenda, za to však si dává hodně záležet na tom, aby jeho prohlášení vyznělo proti zastáncům brexitu.

Nedělejme si iluze, že u nás nic podobného nehrozí. Připomínám to, na co jsem upozornil již v únoru tohoto roku, když jsem ukázal selhání J. Dienstbiera:

“Nechci předjímat výsledky policejního vyšetřování kauzy “Klinika”, ale zatím vše nasvědčuje, že šlo o provokaci ze strany policejních složek či zpravodajských služeb, které nemá vláda pod kontrolou a které spolupracovaly se zpravodajským i publicistickým oddělením ČT. Ministr pro legislativu by měl být jednou z hlavních opor, která by měla společnost od hrozby něčeho podobného uchránit, a ne se stát hlásnou troubou názorů, k nimž má být veřejnost domanipulována.

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/3174-na-co-se-dnes-zeptam-jirky-dienstbiera.html

K tomu: Dosud nebylo objasněno, kdo tehdy na “Kliniku” zaútočil…

Místo shrnutí:

Současné zlo, které pochází z rozpadu stávající globální moci, o sobě dává a bude dávat vědět nejen “obyčejnými” zločiny – vraždami, provokacemi, manipulacemi, falšováním voleb… Ono o sobě dává vědět i tím zločinem největším. Totiž neřešením současných problémů a blokováním těch změn resp. reforem, které by otevřely cestu k lepší budoucnosti, klidnému, plnohodnotnému a tvůrčímu životu lidí, žijících na naší planetě. Na to ovšem jak nositelé, tak slouhové a slouhové slouhů rozpadající se globální moci rezignovali. A protože si ani nedovedou představit, jak současné problémy řešit, ztrácí jakékoli zábrany.

Tomu, kdo se ptá: “Co v této situaci dělat, jak dosáhnout nápravy?” připomínám článek, který jsem napsal den před tím, než jsem se dozvěděl o vraždě britské poslankyně, a ve kterém na uvedenou otázku dávám odpověď:

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/3555-babis-nebo-chovanec-sobotka-aneb-co-delat.html
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3559-top-a-jxd-obycejny-politicky-hyenismus.html

Radim Valenčík

Facebook komentáře