Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
11/24/2017

Soukromníci nechtějí slavit Den nezávislosti se Schapirem

Právo na život, svobodu a usilování o štěstí si nespojujeme s panem americkým velvyslancem, který se nechová jako diplomat v suverénní zemi a proto nebudeme přispívat do vyhlášené soutěže minutovým klipem o Deklaraci nezávislosti, jakkoliv si jejího slavného autora Thomase Jeffersona velmi vážíme, ale pozvání na párty u příležitosti oslav Dne nezávislosti bychom byli nuceni, ač neradi, odmítnout, tak by se daly ve stručnosti shrnout odpovědi kandidátů Soukromníků v krajských i senátních volbách na dotaz TOP PZ zpravodaje. Uvítali by, pokud politici přestanou poklonkovat na Západ i na Východ a začnou hájit české národní zájmy.

Vystoupit či nevystoupit z EU

Soukromníci jsou také názoru, že řešit vystoupení ČR z EU, jak chtějí jejich koaliční partneři Svobodní, je už celkem zbytečné, neboť unie se prakticky rozpadla, akorát že si toho někteří politici zatím nevšimli. “Chceme zlepšovat prostředí pro živnostníky a malé podnikatele, páteř každé ekonomiky včetně ČR, bránit oligarchizaci ekonomiky i politiky, šikaně živnostníku a rostoucí byrokratické zátěži včetně resortismu,” zdůraznil předseda Petr Bajer.

Hudebník, řezník, velvyslanec

Populární hudebník a kapelník Felix Slováček, slavný řezník Pavel Havlíček, který se postavil Andreji Babišovi nebo bývalý pražský primátor a velvyslanec v Rakousku Jan Koukal. Také tyto zkušené a známé osobnosti budou kandidovat do Senátu v týmu Strany soukromníků ČR.

„Vycházím z vlastních zkušeností. Dělal jsem v životě všechno možné, ale hlavně jsem byl dirigent, který se musí starat o to, aby bylo všechno sladěné. Držet skoro padesát let dvacetičlennou kapelu, starat se o muzikanty, zpěváky, techniku, ozvučení atd. je dobrá zkušenost. Je potřeba začít používat zdravý selský rozum. V Senátu bych se chtěl zabývat hlavně sportem, kulturou, volnočasovými aktivitami dětí a podobnými věcmi,“ řekl o své představě Slováček.

Stát chce vědět vše!

“Stát chce vidět do našich peněženek, do našich rodin, do našich domovů. My říkáme, že je to špatně, a chceme se tomu bránit,“ konstatoval závěrem Bajer a uvítal tlak masivní živnostenské komunity na kandidáty. Lidé už toho mají prostě dost a tisícovky podnikatelů chtějí – pokud se nic nezmění, s podnikáním v ČR skončit.

Kraje pak podle jeho slov mohou být oponentem Sobotkově vládě; i proto, že mohou předkládat zákony. „Je proto potřeba v krajích být a mít v nich dostatečné slovo. To jsou důvody, proč jde do těchto voleb Strana soukromníků tak masivně, což se za dobu, kdy je strana založená, nepovedlo. V osmi krajích budeme kandidovat v koalici, nejnověji v Libereckém kraji. Někde půjdeme do voleb samostatně, někde v širších koalicích,“ vysvětlil nám a TOP Týdeníku další postup s úsměvem šéf strany Petr Bajer.

Facebook komentáře