Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
11/19/2017

Odchod Británie z EU může zabránit 3.světové válce!

Se zajímavým poznatkem k pražskou kavárnou tak proklínanému Brexitu přišel ve Spojených státech bývalý Reaganův hlavní ekonom Paul Craig Roberts.

Doufejme, že výsledek Brexitu bude znamenat rozpad EU a NATO, říká Roberts, ekonom, novinář a politolog se zkušenostmi ze státní správy. Tedy člověk dostatečně kvalifikovaný a zkušený k hodnocení politických procesů ve Washingtonu a ve světě. “Vystoupením Velké Británie z EU se tak zabrání začátku 3.světové války, do značné míry iniciované Amerikou, jejímž cílem je zavést kontrolu nad světem,” říká Roberts.

“Velká Británie je velká země a důležitý člen EU a NATO, takže by to mohlo znamenat také i rozpad EU a NATO, Brexitu by měly využít menší země, jako je Řecko a Portugalsko, Itálie a Španělsko, které jsou bezohledně využívány a rovněž by měly odejít, “pokračuje Roberts.
“Evropská unie je diktatura, to není žádná demokracie. EU má parlament jenom pro zábavu, nemá sílu. Rozhodnutí dělá Evropská komise. Takže správa EU se hodně vzdálila od běžných Evropanů,” zdůrazňuje Paul Craig Roberts .
“Brexit by měl probudit lidi. Německé a nizozemské banky doslova drancují chudé země, jako je například Řecko,” zjišťuje Roberts.
Jestli se rozpadne EU, tak je velmi pravděpodobné, že padne i NATO a NATO je zástěrkou pro americké agrese. Díky NATO Washington mohl zničit Libyi, Irák a Afghánistán a pokusil se zničit Sýrii a Írán.
(…) Takže když se rozpadne NATO, Washington nebude mít “zástěrku” pro své agrese a Washington již nebude moci používat NATO k popohánění Evropanů do konfliktu s Ruskem … a Íránem…
(…) Tím vlastně odchod Británie z EU dává příslib záchrany lidstva před třetí světovou válkou, protože Washington chce získat kontrolu nad celým světem, ale to znamená porazit Rusko, Čínu a Írán…
(…) Washington se nevzdá tohoto cíle, a jediný způsob, jak se to můžete zmařit je rozpad EU a NATO. Takže doufejme, že odchod Británie je počátek rozpadu dvou nejhorších institucí,” je přesvědčen Paul Craig Roberts.
“Ale odchodem Británie ještě boj nekončí … protože americká centrální banka, Federální rezervní systém, Evropská centrální banka, Bank of Japan a George Soros s největší pravděpodobností nyní zaútočí na britskou libru, což povede k jejímu poklesu a terorizování britské ekonomiky a psychologický útok na Brity, aby si uvědomili, že “jsme udělali velkou chybu. Vraťme se, zničí to naši ekonomiku.” Je to možné,” varuje závěrem Paul Craig Roberts před odvetnými plány Americké říše, nad kterou “nemá slunce zapadat”, přesně tak, jak na základě studia odtajněných dokumentů plánovačů Pentagonu a vlády zjistil jiný badatel Noam A. Chomsky:
Demokracie je dosaženo, pokud se společnost dostane pod kontrolu místních oligarchií, elementů z byznysu spojených s americkými investory, armády pod naší kontrolou a profesionálů, jimž lze věřit, že budou poslouchat naše příkazy a sloužit zájmům americké moci a privilegií, vysvětluje současnou situaci v ČR a ve světě americký lingvista a myslitel Noam Chomsky v knize Disident Západu vydané nakladatelstvím Karolinum.
Média proti sobě staví „demokraty“ a „komunisty“, přičemž těmi prvními jsou ti, kdo slouží zájmům americké moci, zatímco ty druhé sužuje nemoc nazývaná v tajných plánovacích dokumentech „ultranacionalismus“. To také jasně vysvětluje, proč hrozbu pro naše zájmy představují „nacionalistické režimy“, které reagují na domácí tlaky na zlepšení životních standardů a sociální reformy, aniž by braly dostatečné ohledy na potřeby amerických investorů, dodává Chomsky.
Demokracii podle představ, které v USA převládají, nijak nenarušuje, pokud informační systém ovládá několik málo korporací. Ve skutečnosti je právě to podstata demokracie. Průmysl public relation vynakládá značné prostředky na „vzdělávání amerického lidu o ekonomických skutečnostech“, aby zaručil příznivé klima pro byznys. Jeho úkolem je kontrolovat „mysl veřejnosti“, která je „jediným vážným nebezpečím, které může konfrontovat firmu,“ jak před osmdesáti lety konstatoval manažer AT&T.
Konzervativní pohrdání demokracií, vyjádřil velmi pregnantně sir Lewis Namier, když napsal, že „neexistuje svobodná vůle v myšlení a jednání mas, stejně jako neexistuje v kroužení planet, migracích ptáků nebo v hordách lumíků, kteří se ženou do moře“. Pokud by masy nějakým smysluplným způsobem vstoupily do arény rozhodování, výsledkem prý může být pouze katastrofa.
Někteří obránci této doktríny jsou obdivuhodně přímočaří: například holandský ministr obrany Frits Bolkestein (později se stal Evropským komisařem a autorem známé Bolkesteinovy směrnice o službách, pozn. red.) píše, že „kdokoli vystupuje proti výrobě souhlasu, vzdoruje tím jakékoliv formě účinné autority“.
Už analytici z Clintonovy vlády došli k závěru, že „globalizace světové ekonomiky“ povede k „prohloubení ekonomických nerovností, hospodářské stagnaci, politické nestabilitě a kulturnímu odcizení. Jedním z následků měly být rostoucí nepokoje „nemajetných“, kteří zčásti obrátí svůj hněv proti Spojeným státům. Strategičtí plánovači proto usoudili, že USA se musí připravit na adekvátní vojenskou akci, včetně „přesného útoku z vesmíru“.
To byl očekávaný následek amerického militarismu, podobně jako je „prohlubování ekonomických nerovností“ předpokládaným důsledkem specifické podoby mezinárodní hospodářské integrace, která se v doktrinářském systému nesprávně označuje jako „globalizace“ nebo „volný obchod“, uzavírá americký akademik Chomsky.
Boj tedy Brexitem nekončí, nutný je Czexit.
Zdroj: TOP

Hlasovali byste pro vystoupení České republiky z Evropské unie?

Ano, hlasoval bych pro odchod

Ne, hlasoval bych pro setrvání

Nehlasoval bych

Děkujeme za hlasování!

Facebook komentáře