Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
01/16/2018

Hlavně se neposrat, hlásal Topolánek s Kalouskem

Na křest knihy expremiéra Mirka Topolánka s expresivním názvem, která ostře seká mimo jiné do vicepremiéra Andreje Babiše a přináší řadu zajímavých postřehů ze zákulisí vysoké politiky, vyrazili jako kmotři knihy i exministři z Topolánkovy vlády Miroslav Kalousek a Martin Říman. Topolánek vysvětloval, proč knihu, kterou si dal ke svým šedesátinám, vlastně napsal a jak dospěl k názoru, že za jeho koncem stála smutně proslulá CIA. A Kalousek si připravil i básničku, kterou „Topola“ docela pobavil.

“Já se nedomnívám a autor sám se asi také nedomnívá, že to bude bestseller, který bude ve statisících výtisků a bude zdobit noční stolek všech paní a dívek, ale je to velmi cenný dokument z hlediska historického a politologického,“ míní šéf opoziční TOP 09.

Na závěr Kalousek zarecitoval báseň Jiřího Dědečka, která je podle něj velkou inspirací pro všechny bývalé, současné i budoucí ministry financí. Jmenuje se Zaplatil jsem daně. „Zaplatil jsem daně, zaplatil jsem Janě, zaplatil jsem Stáně, zaplatil jsem Haně. Nezklamal jsem dívčí důvěru. Ale tobě ministerstvo, tobě naseru,“ recitoval Kalousek a Topolánek následně vyprskl smíchy.

Facebook komentáře