Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
11/24/2017

Ekonomická genocida českého národa musí skončit, vyzval ACORN politiky

Kabinet premiéra ČR Bohuslava Sobotky se na návrh ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (oba ČSSD) usnesl zmrazit na příští rok životní minimum a všechny sociální platby lidem v nouzi.

A jak to vidí naši čtenáři? Opětovné zmrazení životního minima, jak už se stalo zvykem ČSSD a Lidovců (teď už také TOP09 /=druzí Lidovci/ a ANO) je zřejmě populární, protože je stále zdůvodňované tzv. nemakačenky a tak lidem ani nedochází, že to platí i pro chudé pracující domácnosti. V takových když jim nezůstane dost peněz na jídlo, mají smůlu a stravují se jako “socky”! Díky podhodnocenému životnímu minimu totiž nemají nárok na příspěvky.

Kdo má takový příjem, dobře ví, že se z toho nedá zaplatit jídlo, oblečení, léky, opravy v domácnosti, dojíždění do práce, výměna opotřebovaných věcí a také všechny poplatky. Od popelnic, až po výměnu občanky.

Pro vládu výhodné – alespoň dřív zaklepou bačkorami a nebudou si nárokovat starobní důchod. Připadá mi, že pokud toto bez odporu přijímáme, abychom si sami sobě zdůvodnili, že makáme za almužnu, asi nám zakrněl mozek.

Takže Sobotka a Marksová dokonce zcela ignorují i životní minimum stanovené pravidly EU, kterou se jinak tak často ohání – což pro jednotlivce činí dle výpočtů prof. Potůčka 9 901 korun měsíčně. V ČR činí 3 410 pro jednotlivce a pro druhou a další osoby v domácnosti 2 830Kč. Jde tedy o faktickou ekonomickou genocidu, konstatují TOP konzultovaní ekonomové.

Sdružení ACORN International se svým programem Příjem pro život proto žádá politiky o přehodnocení chybných politik a nastavení důstojného životního minima i minimální mzdy, která by měla činit zhruba dvojnásobek životního minima, tudíž i dle standardů EU alespoň 19 802 korun měsíčně.

Nízké životní minimum a minimální mzda navíc stlačuje dolní konec mzdové křivky, takže bída se šíří i mezi pracujícími – vždyť průměrná mzda má být zhruba dvojnásobkem  té minimální, tudíž 39 604 Kč.

Předseda odborové centrály ČMKOS Josef Středula se pak marně snaží o kampaň KonecLevnePrace, neboť Sobotkův kabinet neplní své základní povinnosti a závazky vůči občanům, voličům i nevoličům, uzavírají politologové.
Zdroj: TOP
Facebook komentáře