Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
01/18/2018

Bude Šalek senátorem za Prahu 6?

V Praze 6 bude v senátních volbách za hnutí Řád národa kandidovat tiskový mluvčí nemocnice Na Bulovce Martin Šalek. „Mimo jiné bych rád změnil několik legislativních křivd. Jednou z nich je i neúplné znění paragrafu 127 Trestního zákoníku, který předurčuje zvláštní ochranu vybraným osobám včetně obecního zastupitele, ale jinak nijak před agresivním chováním nechrání potřebnou skupinu profesí, kteří pomáhají druhým, jako jsou hasiči, záchranáři, lékaři, všeobecné sestry nebo poštovní doručovatelé,“ řekl Pražskému zpravodaji Šalek.

Senátní volební obvod č. 25 – Praha 6 Šalek velmi dobře zná, jedenáct let zde působil jako mluvčí šestkové radnice. Má tedy, jak se s oblibou říká „osobní i místní“ znalost. Kromě prosazování programových tezí Řádu národa by v Senátu chtěl legislativně připravit Českou republiku na rychlý nástup nejrůznějších mobilních aplikací, které usnadní lidem preventivní přístup k různým onemocněním. Jde o oblast, na kterou současná legislativa není vůbec připravena, přičemž je zřejmé, že tato doba nepochybně nastane. Při odborných odhadech do deseti let.

Chtěl by také přispět a podpořit rozvoj asistovaného života pacientů, kteří budou pod neustálým dohledem odborníků, ale přitom budou žít v domácím prostředí. Domácí prostředí, podpora blízkých a rodiny má výrazný vliv na psychiku pacienta a pozitivně ovlivňuje průběh léčby.

Facebook komentáře