Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
01/16/2018

Bojovníci za svobodu bijí na poplach k hluchým uším Sobotkova kabinetu!

plk Vodička a šéfredaktor PZ RokytkaObavy z přílivu milionů ekonomických a dalších migrantů do Evropy vyjádřil v projevu na vzpomínkové akci za mrtvé z terezínského ghetta předseda Českého svazu bojovníků za svobodu plk. v.v. Jaroslav Vodička. Apeloval na české i evropské politiky, aby „zajistili obranu, třeba i vojenskou, bezpečí, klidu a práce nás všech“.

„Ohlížíme-li se nyní za minulostí a děsivostí druhé světové války, musíme se samozřejmě spolu s vrcholnými politiky naší země, ale i vratké EU vážně zamyslet nad tím, jak bránit tisícileté hodnoty naší kultury před invazí kultury jiné s cíli, které si můžeme domyslet, se zájmy, jež můžeme vytušit,“ uvedl Vodička s tím, že „znepokojená Evropa potřebuje klid a mír“. „Vždyť i pro náš současný klid a mír umíraly miliony lidí,“ připomněl laxním až anemickým politikům, potenciálním vlastizrádcům.

Dodal také, že my, kteří žijeme v samém srdci Evropy, máme, poučeni minulostí, povinnost nikdy nepřipustit, aby byla zničena, třeba i řízenou invazí, která ji má v těch či oněch zájmech od základu změnit.

„Obracím se tedy jménem ČSBS na naše i evropské politiky, na tomto posvátném místě terezínského ghetta, prosátého krví a utrpením hrdinů, aby se semkli a zajistili obranu. Politickou a třeba i vojenskou, bezpečí, klidu a práce nás všech, našich dětí a vnuků. Aby jednou se vás tyto generace, a možná i my, neptali po vaší odpovědnosti a vině,“ uzavřel Jaroslav Vodička.

Facebook komentáře