Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
01/16/2018

Babiš chce dokopat “chudinku” Jourovou na Pražský hrad

Předseda ANO, bude líp Andrej Babiš v rozhovoru pro Blesk prohlásil, že není pravda, že by hnutí ANO nenasadilo svého kandidáta do volby prezidenta v roce 2018. Podle něj je možné, že by se nominantem ANO na prezidenta – kromě Babišem již dříve avizovaného Martina Stropnického – mohla stát česká eurokomisařka Věra Jourová. Babiš také popřel, že by se Zemanem uzavřel nějakou dohodu o podpoře současného prezidenta v příštích volbách.

Zároveň však na dotaz Blesku, zda o své možné prezidentské kandidatuře Věra Jourová již ví, připustil, že nikoli.

„Myslím, že neví. On ji tam dneska někdo přepadl s otázkou k Čapímu hnízdu, k čemu se vyjadřovala a nic o tom neví chudinka, takže neví,“ pokračoval dále Babiš s odkazem na čtvrteční výroky Jourové, která prohlásila, že podle ní není v pořádku, že se ztratily dokumenty k vyšetřování Babišovy kontroverzní farmy.

„Jednoznačně to u mně vyvolává pocit, že něco není v pořádku, protože si neumím představit, že by se nedohledaly listiny. V momentu, kdy žádáte o dotaci, je tam minimálně jeden originál, jedna ověřená kopie, elektronické dokumenty. Byla jsem proto tím sdělením velmi překvapená a skoro se mi tomu nechce věřit,” uvedla pro ČT.

 

Facebook komentáře