Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
01/18/2018

Čeští a čínští zemědělci se dohodli na užší spolupráci

Čínská velvyslankyně a čeští úředníciDnes v prostorách Kaiserštejnského paláce na Malostranském náměstí proběhlo Česko-čínské zemědělské fórum 2016, které pořádala organizace Governance Institute ve spolupráci s China Center.

První ročník Česko-čínského zemědělského fóra

První ročník Česko-čínského zemědělského fóra byl primárně zaměřen na setkání odborníků a zájemců o zemědělství z české a čínské strany z provincie Fu-ťien. Akce se za čínskou stranu zúčastnili zemědělští experti, obchodníci, akademici, představitelé  provinčního ministerstva zemědělství, stejně tak i obchodní rada  z čínské ambasády v ČR. Za českou stranu zastupoval ministerstvo zemědělství náměstek Pavel Veselý, mezi dalšími hosty byli členové Poslanecké sněmovny, zástupci výzkumných zemědělských ústavů a obchodníci.

Memorandum podepsáno

Na Česko-čínském zemědělském fóru bylo podepsáno memorandum o partnerství a spolupráci mezi ministerstvem zemědělství provincie Fu-ťien a Asociací pro zahraniční investice.

Na oficiálním setkání prezentovala čínská delegace potenciál prodeje tradičního čínského čaje do České republiky. V rámci „kulatého stolu“ byla probírána řada nosných témat v zemědělství, mimo jiné oblast biotechnologií a nových šlechtitelských materiálů. Na závěr se pan náměstek Veselý dohodl s panem ZhangLixianem (vedoucím Fu-ťien delegace) na podpoře vzájemné, dlouhodobé spolupráce.

Spolupráce bude pokračovat

Governance Institute bude pokračovat v zahájeném trendu podpory prospěšné spolupráce v zemědělství mezi českou a čínskou stranou na úrovni expertní výměny a obchodních příležitostí.

Facebook komentáře