Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
08/18/2017

Václav Milík dostává českou plochou dráhu opět na výsluní

Václav Milík stále dokazuje, že je ve skvělé formě a to nejen u svého polského ligového týmu Betard Sparta Wrocław, ale i na mistrovství Evropy. 5.6. se v torunské MotoAreně konal Challange do mistrovství Evropy, kde 8 nejlepších jezdců mělo jistý postup do závodů SEC (Speedway European Championship). Václav vybojoval v bitvě o postup skvělé 5. místo, když několikrát svým soupeřům ukázal záda. Závod v Toruni ovládl Rus Artem Laguta, dánský jezdec Hans Andersen a polský jezdec Tomasz Jedrzejak, který se právě s Andersenem musel o postavení na stupni vítězů rozjíždět. Na průběh závodu se můžete podívat v galerii.

20.6. se konal nejen závod kvalifikace na MS v dlouhé ploché dráze v Mariánských lázních o němž se můžete dočíst v následujícím článku, ale i závod opět v polské Toruni. Tentokrát se již jednalo o první kolo SEC. Závod jednoznačně vyhrál Nicki Pedersen, dánský jezdec, který je známý svou dravostí, druhý se umístil mladý nadějný jezdec Pawel Przedpełski a třetí na stupních vítězů byl Rus Emil Sayfutdinov. Čeští fanoušci netrpělivě sledovali výkon Václava Milíka, který bojoval až do konce a uhájil skvělé 9. místo! Další kolo evropského šampionátu se bude konat v německém Lanshutu, takže pokud si nechcete nechat ujít výkon Milíka, můžete si udělat výlet do sousedního Německa nebo alespoň sledovat 11.7. přímý přenos na Eurosportu.