Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
10/22/2017

Sportovní hala ZŠ Petřiny ožila tancem

V sobotu 7.2. se ve sportovní hale patřící k ZŠ Petřiny konal Aerobic Cup 2015. Jednalo se o první ročník této soutěže, přestože návštěvníci tuto soutěž již znali – v minulých letech se jednalo o Petřínský pohár.

Soutěžit mohl téměř každý, kategorie byly rozděleny dle věku. Startovné činilo 100 Kč, pro nejmladší kategorii (4-7 let) bylo startovné levnější o dvacet korun, pro doprovod a jiné návštěvníky byl vstup za 50 Kč. Soutěž byla zahájena v 8:45. Následovala 3. kategorie – tanečníci ve věkové kategorii 10-11 let. Ty vystřídaly děti ve věku 12-13 let zároveň s dětmi 5. kategorie (14-15 let). Tyto kola byly kola základní, z kterých se postupovalo do finále. Základní kolo trvalo 25 minut. Finálové kola byly po 20 minutách a rovnou se šlo na vyhlášení 3. kategorie. Na programu bylo základní kolo 2. kategorie (8-9 let), které taktéž mělo i finálové kolo. Mezitím však proběhlo vyhlášení 4. a 5. kategorie. Vyjímkou byla 1. kategorie ve věkovém rozmezí 4-7 let, kam se přihlásilo 62 závodníků a kategorie VIP kam se mohl přihlásit každý nad 16 let. Zde se konaly jen kola základní po 20 minutách. Mezi těmito kategoriemi proběhlo vyhlášení 2. kategorie. Zakončení pak bylo ve formě vyhlášení dětí z 1. kategorie, kteří všichni skončili na úžasném prvním místě a vyhlášení VIP kategorie, kde se vyhlašovali jak úplní výherci, tak i odvážní a nejstarší závodníci. Odvážlivcem je míněn jediný muž ve VIP kategorii – Jaroslav Duna.

První místa obsadily slečny Kristýna Klimešová z klubu SK FIT FOR YOU Kralupy nad Vltavou z 2. kategorie skupiny A (lepší), Lucie Bartlová z AC Olympia taktéž z druhé kategorie, ale ze skupiny B (horší), Alžběta Hujerová z 3. kategorie (skupina A) a klubu TJ Sokol Poděbrady, Vendula Dostálová (skupina B, 3. kategorie) z AC Sportýna, Natali Kamberská z AC Olympia v kategorii 12-13 let, Tereza Husáková z M-team Praha v 5. kategorii a Nikol Vořechovská z VIP kategorie.

Každá kategorie byla přizpůsobena věku. 1. kategorie, čili nejmladší soutěžící měli základní (a jediné) kolo ve formě dětských písniček a říkanek. Finálová kola 2.-3. kategorie byla pojata formou rozdělení. Soutěžící byli rozdělení na lepší a horší, ve finále se cvičilo dohromady, ale skupiny byly rozděleny páskou v prostoru. Vyhlášeni byli vítězové jak lepší skupiny, tak i skupiny horší. Vítězové lepší skupiny si pak odnesli hodnotnější dárky a také pohár. Horší skupina však nemusela být zklamaná, i ta si odnesla dárky a medaili. VIP kategorii měl na starost perfektní Michal Šubr, který soutěžící rozhodně nešetřil celých 20 minut.

Hodnotila se technika cvičení, schopnost zachycení sestav, držení těla a popřípadě i síla ve formě kliků aj. I když některé slečny měly na sobě závodní dresy, vzhled se nehodnotil. Povinností každého soutěžícího bylo mít viditelně připnuté závodní číslo, které závodník dostal při zapsání startovného. Závodní čísla byla zapůjčena z katedry atletiky UK FTVS.

Soutěžících bylo v každé kategorii mnoho, vyhrát však nemohl každý (vyjma kategorie č. 1). I tak nemuseli zoufat ani ostatní, ti si odnesli tašku s dárečky. Pokud máte doma malou tanečnici či tanečníka, anebo vy sami chcete zkusit Váš taneční talent, rozhodně stojí za to se přihlásit příští rok. Když neodejdete s medailí, tak alespoň s dobrým pocitem, že jste si ten den pořádně užili pod vedením výborných instruktorů.