Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
01/19/2018

Jágr: Vymýšlíme kraviny

Čeští hokejisté po výhře nad Francií splnili roli favorita i proti Rakousku, když vyhráli 4:0, ale podle Jaromíra Jágra je zatím zbytečné podléhat dojmu, že by se hra týmu zlepšila. Olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa upozorňuje, že je nutné zlepšit přesilovky, které mužstvo hrálo dobře v úvodních dvou zápasech.

»Hrajeme se slabšími soupeři než v prvních třech zápasech. Důležité je, abychom co nejméně času trávili v naší třetině. Nemáš tolik času na to, aby ses zlepšil. Míň chyb budeme dělat, když tam budeme trávit daleko méně času,« uvedl Jágr a dodal, že je nutné vyladit formu na play off. »Čtvrtfinále bude rozhodující. Ono taky záleží na tom, co tě soupeř nechá hrát. Nezáleží jen na naší hře. Nemyslím si, že hrajeme dobře. Máme spoustu mezer.« Po úvodních dvou zápasech, kdy ČR využila pět přesilových her, v nich nyní vidí rezervy. »Poslední dva zápasy jsme přesilovky nehráli dobře. Je pravda, že jsme ty góly v přesilovkách nepotřebovali,« dodal. Podle něj je nutné souhru neustále pilovat. »Až přijde ten velký zápas, tak přesilovky to musí rozhodnout. Prostě vymýšlíme kraviny, místo střely.«

Rakušané zlobili v úvodní třetině. Jágr diváky pobavil hned několika akcemi a zaskvěl se především osm minut před koncem. Efektní otočkou oklamal Daniela Mitterdorfera, stihl si puk ještě přehodit, ale parádní akci chybělo zakončení. »Bohužel se hraje na góly a ne na krásu. Bavit lidi pohlednými akcemi ale podle něj mohou hokejisté jen v případě, že přijde dobrá přihrávka a hra se zrychlí. »Ale pokud není přesná přihrávka, tak se budeme trápit s kýmkoliv.« Proti Rakousku vyšel bodově naprázdno, ale jinak má z pěti zápasů čtyři body za tři branky a jednu asistenci a cítí se dobře.

V utkání proti Francii se zapojil do šarvátky, kdy se soupeř vrhnul na Dominika Simona. »To vyplynulo ze situace a udělal by to každý. Pět hráčů na ledě musí hrát pořád spolu.« Simon se z Jágrova útoku proti Rakušanům vrátil zpět do čtvrté řady k Petru Koukalovi a Martinu Zaťovičovi a podle české hvězdy je to to správné místo. Jágr by byl nejraději, kdy sestava byla jasná, ale to podle něj nejde, protože se tým skládá postupně z hráčů z Evropy a NHL. »Trenér musí zkoušet varianty, protože klíčový zápas přijde až ve čtvrtfinále a těžko můžeš z voleje říct, takhle ty pětky vydrží celý turnaj,« konstatoval Jágr.

Zastal se brankářů, které kritizoval Jiří Holeček. »Že se někomu nepovede jedno utkání, neznamená, že nemáme kvalitní gólmany. Salák neměl štěstí jeden zápas, ale to neznamená, že není kvalitní,« řekl Jágr, který si nenechá ujít klíčovou bitvu na Letné o titul ve fotbalové I. lize mezi Spartou a Plzní.