Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Ukulele festival

Pražský Ukulele Band zahraje v Malostranské besedě

Sopránové ukulele, barytonové ukulele, gitalele či banjolele. Kombinaci těchto typů populárního havajského nástroje můžete slyšet na koncertech Pražského Ukulele Bandu, jenž se snaží prostřednictvím pestrého repertoáru a vlastní vkládané invence bavit publikum i sebe. Nejbližší vystoupení si můžete užít ve středu 28. prosince v pražské Malostranské besedě od 20,30 hodin.

„Pražský Ukulele Band vznikl v roce 2012 a úplně premiérové vystoupení proběhlo v červnu toho roku u nás v Malostranské besedě. Na koncertech můžete slyšet hned několik druhů tohoto brnkacího nástroje, deset vynikajících hráčů, a především široký repertoár od amerických rockových skladeb až po české lidové písničky,“ přibližuje mluvčí Malostranské besedy Tomáš Kopečný.

Původní záměr kapely byl hrát na tamburašské nástroje, avšak vzhledem k nedostupnosti tambur na trhu se nápad nezdařil. Ideje tamburašských spolků však členové Pražského Ukulele Bandu šíří prostřednictvím ukulelí a plně se hlásí k myšlence uveřejněné v Tamburašském věstníku roku 1903: „Tamburašské (v tomto případě ukulelové) soubory jsou ty, které ušlechtilou zábavou odvracejí vrtkavé myšlenky dospívající mládeže od zábav a sportu často útlému lidskému zdraví nebezpečných a jež vštěpují mládeži lásku k hudbě a probouzí v jejich nitru cit pro krásno vůbec“. Kapela má v současnosti deset členů.

„Pro zajímavost, jedním z členů je i Ben Anderson, Američan žijící v Praze, který stojí za největším ukulele festivalem v České Republice konajícím se v Úněticích u Prahy a jehož se účastní nejvýznamnější světoví hudebníci. Kdo by si chtěl tuhle partu muzikantů přijít poslechnout naživo, vstupenky do Malostranské besedy sežene za 150 korun,“ doplňuje Tomáš Kopečný.

Facebook komentáře