Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
10/18/2017

Ponrepo program 03 / 15

Ponrepo program 03 / 15

Neděle 01/03
15.00 Ponrepo dětem
Pohádkové pásmo
moderované pásmo pohádek s výtvarnou dílnou / CZV / 90 min. / 35mm

17.30 Joseph Sargent / Kdo zabil Jo Ann Marcusovou a Kathy Nelsonovou / The Marcus-Nelson Murders
USA 1973 / hrají: Telly Savalas, Marjoe Gortner, José Ferrer / CZT / 134 min. / 35mm

Pondělí 02/03
17.30 Film před sto lety – rok 1915
Jevgenij Bauer – skici z předrevolučního Ruska
pásmo němých filmů / CZT / celkem 80 min. / 35 mm

20.00 Francesco Rosi / Salvatore Giuliano / Salvatore Giuliano
Itálie 1961/ hrají: Salvo Randone, Frank Wolff, Sennuccio Benelli / CZT / 115 min.

03/03–11/03
Festival Jeden svět (www.jedensvet.cz)

Sobota 07/03
15.00 Jeden svět dětem
moderované pásmo filmů s tvůrčí dílnou / 90 min. / CZV / HD

Neděle 08/03
15.00 Jeden svět dětem
moderované pásmo filmů s tvůrčí dílnou / 90 min. / CZV / HD

Čtvrtek 12/03
18.30 proti?veřejnost! – cinefest XI.
Osmašedesátý – jak filmovat revoluci?
SRN 1968–1969 / pásmo filmů s hosty a diskusí / CZT / celkem 180 min. / 35mm

Pátek 13/03
17.30 proti?veřejnost! – cinefest XI.
Karel Vachek / Nový Hyperion aneb Volnost, rovnost, bratrství
ČR 1992 / ENT / 207 min. / 35mm

Sobota 14/03
17.00 proti?veřejnost! – cinefest XI.
Alexander Kluge aj. / Kandidát / Der Kandidat
SRN 1979–80 / CZT / celkem 129 min. / 35mm

20.00 proti?veřejnost! – cinefest XI.
Chris Marker / Bez slunce / Sans soleil
Francie 1982 / CZT / 100 min. / 35mm

Neděle 15/03
15.00 Ponrepo dětem
Lunapark filmových vynálezů
moderované pásmo pohádek a lunapark filmových vynálezů / 100 min. / CZV / 35mm

17.30 proti? veřejnost! – cinefest XI.
Tomáš Mazal a Pablo de Sax / „My žijeme v Praze…“ / ČSR 1984–1985 / 77 min. / HD

20.00 proti? veřejnost! – cinefest XI.
Gerd Conradt / Starbuck Holger Meins / Starbuck Holger Meins
Německo 2001 / CZT / 90 min. / HD

Pondělí 16/03
18.00 proti?veřejnost! – cinefest XI.
Zuzana Piussi / Křehká identita
Slovensko 2012 / ENT / 73 min. / Blu-ray

Úterý 17/03
17.30 Czech Biopics – English Friendly
Štěpán Skalský / Člověk proti zkáze
ČSR 1989 / hrají: Josef Abrhám, Hana Maciuchová, František Řehák / ENT / 87 min / 35mm

20.00 Francesco Rosi / Ruce nad městem / Le mani sulla città
Itálie 1963 / hrají: Rod Steiger, Salvo Randone, Guido Alberti / CZT / 94 min. / 35mm

Středa 18/03
17.30 Alan Bridges / Námezdní síla / The Hireling
Velká Británie 1973 / hrají: Sarah Milesová, Robert Shaw / CZT / 101 min. / 35mm

20.00 Orson Welles Občan Kane / Citizen Kane
USA 1941 / hrají: Orson Welles, Joseph Cotten, Agnes Mooreheadová, Everett Sloane
CZT / 112 min. / 35mm

Čtvrtek 19/03
17.30 Frank Borzage / Ve víru velkoměsta / Big City
USA 1937 / hrají: Luise Rainerová, Spencer Tracy / CZT / 73 min. / 35mm

Pátek 20/03
21.00 Midnight Movies
Nicolas Winding Refm / Drive / Drive
USA 2011 / hrají: Ryan Gosling, Carey Mulliganová, Bryan Cranston / CZT / 100 min. / 35mm

Pondělí 23/03
17.30 Tony Richardson / Korunní svědek / Dead Cert
Velká Británie 1974 / hrají: Scott Anthony, Judi Denchová, Julian Glover / CZT / 86 min. / 35mm

20.00 René Vautier / Tehdy nám bylo dvacet / Avoir 20 ans dans les Aurès
Francie 1971 / hrají: Alexandre Arcady, Hamid Djellouli, Philippe Léotard / CZT / 94 min. / 35mm
+ krátký film Alžírsko v plamenech / Algérie en flammes / r. René Vautier / Francie 1958 / CZV / 22 min.

Úterý 24/03
15.30 Kapitoly z dějin filmu

17.30 Czech Biopics – English Friendly
Oldřich Daněk / Královský omyl
ČSR 1968 / hrají: Miroslav Macháček, Jana Hlaváčová, Luděk Munzar / ENT / 78 min / 35mm

20.00 Tadeusz Konwicki / Salto / Salto
Polsko 1965 / hrají: Zbigniew Cybulski, Gustaw Holoubek / CZT / 97 min. / 35mm

Středa 25/03
17.30 Gill Armstrongová / Moje skvělá kariéra / My Brilliant Career
Austrálie 1979 / hrají: Judy Davisová, Sam Neill, Wendy Hughesová / CZT / 92 min. / 35mm

20.00 Orson Welles / Skvělí Ambersonové / The Magnificent Ambersons
USA 1942 / hrají: Joseph Cotten, Dolores Costello, Agnes Mooreheadová / CZT / 82 min. / 35mm
+ krátký film Jiřího Golda Zaklínání / ČSR 1969 / 15 min. / 35mm.

Čtvrtek 26/03
18.30 Den pro DWG – Sto let od premiéry Zrození národa
David W. Griffith / Zrození národa / The Birth of a Nation
USA 1914–15 / hrají: Lillian Gishová, Henry B. Walthall, Mae Marshová / CZT / 195 min. / Blu-ray

Pátek 27/03
17.30 Michael Havas
Výpravy za vizuální antropologií III.

Sobota 28/03
17.30 Orson Welles / Cizinec / The Stranger
USA 1946 / hrají: Orson Welles, Loretta Youngová, Edward G. Robinson / CZT / 87 min. / 35mm

20.00 Francesco Rosi / Na generálův rozkaz / Uomini contro
Itálie – Jugoslávie 1969 / hrají: Mark Frechette, Alain Cuny, Gian Maria Volonté / CZT / 95 min. / 35mm

Neděle 29/03
15.00 Ponrepo dětem
Baobab v Ponrepu
moderované pásmo animovaných filmů s tvůrčí dílnou / 90 min. / HD / 35mm

Pondělí 30/03
17.30 Tadeusz Konwicki / Dušičky / Zaduszki
Polsko 1961 / hrají: Ewa Krzyzewska, Edmund Fetting / CZT / 91 min. / 35mm

20.00 Orson Welles / Othello
USA – Maroko 1949–52 / hrají: Orson Welles, Micheál MacLiammóir / CZT / 95 min. / 35mm

Úterý 31/03
17.30 Czech Biopics – English Friendly
František Vláčil / Mág
ČSR 1987 / hrají: Jiří Schwarz, Veronika Žilková, Marta Vančurová / ENT / 85 min / 35mm

20.00 Francesco Rosi / Případ Mattei / Il caso Mattei
Itálie 1971 / hrají: Gian Maria Volonté, Luigi Squarzina, Gianfranco Ombuen / CZT / 107 min. / 35mm

Změna programu vyhrazena
Vstupné pro členy Ponrepa → 50 Kč
Vstupné pro členy Ponrepa / studenti, senioři, osoby se zdravotním postižením → 40 Kč / děti do 15 let → 20 Kč
Vstupné s jednodenním členstvím → 80 Kč
Vstupné s jednodenním členstvím / studenti, senioři, osoby se zdravotním postižením → 70 Kč / děti do 15 let → 50

Facebook komentáře

Zajímá se o dění v Praze, o politiku, kulturu a sport. Má rád lidi, kteří jsou aktivní a mají vlastní názor na život a nebojí se ho sdělit ostatním.