Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
09/22/2017

PONREPO – PRAŽSKÉ ARCHIVNÍ KINO , PROGRAM DUBEN 2015

Ponrepo

program

04 / 15

Středa 01/04

17.30 Yves Boisset / Soudce zvaný šerif / Le juge Fayard dit Le Shériff

Francie 1976 / hrají: Patrick Dewaere, Aurore Clémentová, Philippe Léotard / CZV / 103 min. / 35mm

20.00 Welles – první strana větru

Orson Welles / Pan Arkadin – Důvěrná zpráva / Mr. Arkadin

Francie – Španělsko 1955 / hrají: Orson Welles, Robert Arden, Akim Tamiroff, Paola Mori – Wellesová, Michael Redgrave, Gert Fröbe / CZT / 91 min. / 35mm

Pátek 03/04

17.30 Li Čchi-min / Stíny nad soutěskou / Šan tiang čehen čchien

Čína 1986 / hrají: Sun Ťien-ming, Čang Si-ling / CZV / 85 min. / 35mm

20.00 Martin Ritt / Na černé listině / The Front

USA 1976 / hrají: Woody Allen, Zero Mostel, Michael Murphy / CZV / 88 min. / 35mm

Úterý 07/04

15.30 Kapitoly z dějin filmu

Animovaný film

17.30 Czech Biopics – English Friendly

Miloš Makovec / Velké dobrodružství

ČSR 1952 / hrají: Otomar Krejča, Antonie Hegerlíková, Jaroslav Marvan / ENT / 100 min / 35mm

20.00 Alfred Hitchcock / Psycho / Psycho

USA 1960 / hrají: Anthony Perkins, Janet Leighová, Martin Balsam, John Gavin / CZT / 104 min. / 35mm

Středa 08/04

17.30 Rouben Mamoulian / Píseň písní / The Song of Songs

USA 1933 / hrají: Marlene Dietrichová, Brian Aherne, Lionel Atwill / CZT / 82 min. / 35mm

20.00 Welles – první strana větru

Orson Welles / Proces / Le Proces

Francie – Itálie – SRN 1962 / hrají: Anthony Perkins, Jeanne Moreauová, Orson Welles, Romy Schneiderová, Akim Tamiroff, Michael Lonsdale, Max Haufler / CZT / 110 min. / 35mm

+ krátký film Inspirace životem / Dans la vie / r. René Jodoin / Kanada 1972 / 5 min. / 35mm

Čtvrtek 09/04

17.30 Film před sto lety – rok 1915

Thomas H. Ince – Reginald Barker / Zbabělec / The Coward

USA 1915 / hrají: Charles Ray, Frank Keenan, Gertrude Claireová, John Gilbert / 83 min. / ENT / 35mm

+ krátký film Vlny mlčí / Die Wellen schweigen / r. Rudolf Biebrach / Německo 1915 / hrají: Henny Portenová, Wilhelm Diegelmann, Nils Olaf Chrisander / 5 min. / 35mm

Pátek 10/04

17.30 Francsco Rosi – Co neumírá

Francesco Rosi / Ctihodné mrtvoly / Cadaveri eccellenti

Itálie – Francie 1975 / hrají: Lino Ventura, Fernando Rey, Alain Cuny, Max von Sydow, Charles Vanel, Florestano Vancini / CZV / 111 min. / 35mm

20.00 Jerzy Kawalerowicz / Matka Johana od Andělů / Matka Joanna od Aniolów

Polsko 1960 / hrají: Lucyna Winnická, Mieczyslaw Voit, Anna Ciepielewská, Maria Chwalibógová / CZT / 101 min. / 35mm

Sobota 11/04

17.30 Pietro Germi / Dámy a pánové / Signore e signori

Itálie – Francie 1965 / hrají: Virna Lisiová, Gastone Moschin, Alberto Lionello / CZV / 111 min. / 35mm

20.00 Terrence Malick / Nebeské dny / Days of Heaven

USA 1978 / hrají: Richard Gere, Brooke Adamsová, Sam Shepard, Liza Manzová

CZT / 87 min. / 35mm

Neděle 12/04

15.00 Ponrepo dětem

Animánie v Ponrepu

moderované pásmo filmů s animační dílnou / CZV / 90 min. / HD / od 5 let

17.30 Michail Kalatozov / Červený stan / Krasnaja palatka

SSSR – Itálie 1969 / hrají: Sean Connery, Claudia Cardinale, Hardy Krüger / CZV / 147 min.

Pondělí 13/04

17.30 Jerzy Kawalerowicz / Austeria / Austeria

Polsko 1982 / hrají: Franciszek Pieczka, Wojciech Pszoniak, Jan Szurmiej / CZT / 99 min. / 35mm

20.00 Welles – první strana větru

Orson Welles / Falstaff / Companadas a medianoche

Španělsko – Švýcarsko 1966 / hrají: Orson Welles, Jeanne Moreauová, John Gielgud, Keith Baxter, Fernando Rey, Margaret Rutherfordová / CZT / 110 min. / 35mm

+ krátký film Český kantor / r. Josef Kořán / ČR 1967 / 10 min. / 35mm

Úterý 14/04

17.30 Czech Biopics – English Friendly

Jaromil Jireš / Lev s bílou hřívou

ČSR 1986 / hrají: Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Veronika Žilková / ENT / 127 min / 35mm

20.00 Francsco Rosi – Co neumírá

Francesco Rosi / Kristus se zastavil v Eboli / Cristo si è fermato a Eboli

Itálie – Francie 1978 / hrají: Gian Maria Volonté, Alain Cuny, Lea Massariová, Irene Papasová, Paolo Bonacelli / CZT / 143 min. / 35mm

Středa 15/04

17.30 John Berry / Tamango / Tamango

Francie – Itálie 1957 / hrají: Dorothy Dandridgeová, Curd Jürgens, Jean Servais / CZT / 91 min. / 35mm

20.00 Welles – první strana větru

Orson Welles / Nesmrtelný příběh / Une histoire immortelle

Francie 1967 / hrají: Jeanne Moreauová, Orson Welles, Norman Eshley, Fernando Rey, Roger Coggio / CZV / 53 min. / 35mm

+ krátký film O milionáři, který ukradl slunce / r. Zdeněk Miler, Zbyněk Bláha / ČSR 1948 / 8 min. / 35mm

Pátek 17/04

17.30 Francis Ford Coppola / Divotvorný hrnec / Finian’s Rainbow

USA 1968 / hrají: Fred Astaire, Petula Clarková, Tommy Steele, Barbara Hancocková / CZT / 136 min. / 35mm

21.00 Midnight Movies

Ted Kotcheff / Rambo / First Blood

USA 1982 / hrají: Sylvester Stallone, Richard Crenna, Brian Dennehy / CZT / 87 min. / 35mm

Sobota 18/04

18.00 Francsco Rosi – Co neumírá

Francesco Rosi / Georges Bizet: Carmen / Carmen

Itálie – Francie 1984 / hrají: Plácido Domingo, Julia Migenesová-Johnsonová, Ruggeero Raimondi, Julien Guiomar / CZT / 144 min. / 35mm

Neděle 19/04

15.00 Ponrepo dětem

Byl jednou pan Ponrepo / s.

moderované pásmo pohádek s hudebním doprovodem a návštěvou promítací kabiny / CZV / 70 min. / 35 mm / od 3 let

17.30 Paul Martin / Zlatokopové z Arkansasu / Die Goldsucher von Arkansas

Německo – Itálie – Francie 1964 / hrají: Mario Adorf, Brad Harris, Olga Schoberová / CZT / 96 min. / 35mm

Pondělí 20/04

17.30 Michel Cournot / Modré goloásky / Les Gauloises bleues

Francie 1968 / hrají: Annie Girardotová, Jean-Pierre Kalfon, Anne Wiazemsky / CZT / 86 min. / 35mm

20.00 Welles – první strana větru

Orson Welles / F pro falzifikát (Pravdy a lži) / Vérités et mensonges

Francie-Írán 1972–75 / hrají: Orson Welles, Elmyr de Hory, Francois Reichenbach, Clifford Irving, Howard Hughes, Joseph Cotten, Oja Kodarová, Laurence Harvey, Jean-Pierre Aumont / CZT / 83 min. / 35mm

+ krátký film Picassovy romance o pikadorech / Picasso, le romancero du picador / Francie 1961/ r. Jean Desvilles / CZV / 11 min. / 35mm

Úterý 21/04

15.30 Kapitoly z dějin filmu

Vykoupení v dějinách světového filmu

17.30 Czech Biopics – English Friendly

Juraj Herz / Zastihla mě noc

ČSR 1985 / hrají: Jana Riháková, Jana Brejchová, Rudolf Hrušínský / ENT / 127 min / 35mm

20.00 Hugo Haas / Srazit a ujet / Hit and Run

USA 1957 / hrají: Cleo Mooreová, Hugo Haas, Vince Edwards / CZT / 79 min. / 35mm

Středa 22/04

17.30 Károly Makk / Kočičí hra / Macskajáték

Maďarsko 1974 / hrají: Margit Dajkaová, Elma Bullaová / CZV / 96 min. / 35mm

20.00 Welles – první strana větru

Orson Welles / Dotek zla / The Touch of Evil

USA 1958 / hrají: Orson Welles, Charleton Heston, Akim Tamiroff, Marlene Dietrichová / CZT / 90 min. / 35mm

Čtvrtek 23/04

17.30 Dominik Graf / Život jedné kočky / Die Katze

SRN 1988 / hrají: Götz George, Gudrun Landgrebeová, Joachim Kemmer / CZV / 110 min. / 35mm

Pátek 24/04

17.30 Večer Studia Jiřího Trnky

pásmo filmů / celkem 72 min. / 35mm

Projekt / r. Jiří Barta / ČSR 1981 / 6 min. / 35mm

Bartakiáda / r. Oldřich Haberle / ČSR 1985 / 8 min. / 35mm

Křížovka / r. Michaela Pavlátová / ČSR 1988 / 4 min. / 35mm

Rohy / r. Lubomír Beneš / ČSR 1986 / 17 min. / 35mm

Navštivte Prahu / r. Pavel Koutský / ČSR 1983 / 3 min. / 35mm

Shoe show aneb botky mají pré / r. Garik Seko / ČSR 1984 / 11 min. / 35mm

O Matyldě s náhradní hlavou / r. Adolf Born, Jaroslav Doubrava, Miloš Macourek / ČSR 1985 / 8 min. / 35mm

Paní Bída / r. Vlasta Pospíšilová / ČSR 1983 / 15 min. / 35mm

20.00 Roy Andersson / Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě / En duva satt på en gren och funderade på tillvaron

Švédsko – Německo – Norsko – Francie 2014 / hrají: Holger Andersson, Nils Westblom / CZT / 101 min. / HD

+ krátký film Sebevrah / r. Petr Mánek / ČR 2017

Sobota 25/04

17.30 Jos Stelling / Iluzionista / De Illusionist

Nizozemsko 1983 / hrají: Freek de Jonge, Jim van der Woude / 85 min. / 35mm

20.00 Francsco Rosi – Co neumírá

Francesco Rosi / Kronika ohlášené smrti / Cronaca di una morte annunciata

Kolumbie – Itálie – Francie 1987 / hrají: Ornella Mutiová, Rupert Everett, Gian Maria Volonté, Alain Cuny, Anthony Delon, Irene Papasová, Lucia Boséová / CZT / 104 min. / 35mm

Neděle 26/04

15.00 Ponrepo dětem

Maria Procházková / Kdopak by se vlka bál

ČR 2008 / projekce celovečerního filmu s úvodem / 90 min. / 35mm / od 7 let

17.30 Enzo Barboni / Podivné dědictví / E poi lo chiamarono il magnifico

Itálie – Francie – Jugoslávie 1972 / hrají: Terence Hill, Gregory Walcott, Harry Carey / CZT / 118 min. / 35mm

Pondělí 27/04

17.30 Vizuální antropologie

Etnografické dokumenty Martina Slivky / celkem 72 min.

Voda a práca / Slovensko 1963 / 9 min. / 35mm

Odchádza človek / Slovensko 1968 / 25 min. / 35mm

Metamorfóza vlákna / Slovensko 1968 / 10 min. / 35mm

Ľudové tradície a dnešok / Slovensko 1983 / 28 min. / 35mm

20.00 Welles – první strana větru

Orson Welles / Dáma ze Šanghaje / The Lady from Shanghai

USA 1948 / hrají: Orson Welles, Rita Hayworthová, Everett Sloane / CZT / 80 min. / dvd

Úterý 28/04

17.30 Czech Biopics – English Friendly

Jiří Krejčík / Božská Ema

ČSR 1979 / hrají: Božidara Turzonovová, Juraj Kukura, Jiří Adamíra / ENT / 106 min / 35mm

20.00 Alfred Hitchcock / Ptáci / The Birds

USA 1963 / hrají: Rod Taylor, Tippi Hedernová, Jessica Tandyová / CZT / 112 min. / 35mm

Středa 29/04

17.30 Film před sto lety – rok 1915

David W. Grifith / Život je krásný / Isn’t Life Wonderful

USA 1924 / hrají: Carol Dempsterová, Neil Hamilton, Hans Adalbert Schlettow, Paul Rehkopf / CZT / 93 min.

20.00 Welles – první strana větru

Orson Welles / Macbeth / Macbeth

USA 1948 / hrají: Orson Welles, Jeanette Nolanová, Dan O’Herlihy / CZT / 78 min. / 35mm

Čtvrtek 30/04

17.30 Bob Clark / Jediná šance / Breaking Point

Kanada 1976 / hrají: Bo Svenson, Robert Culp, John Colicos / CZT / 85 min. / 35mm

+ krátký film Sebevrah / r. Petr Mánek / ČR 2017

Změna programu vyhrazena

Vstupné pro členy Ponrepa → 50 Kč

Vstupné pro členy Ponrepa / studenti, senioři, osoby se zdravotním postižením → 40 Kč / děti do 15 let → 20 Kč

Vstupné s jednodenním členstvím → 80 Kč

Vstupné s jednodenním členstvím / studenti, senioři, osoby se zdravotním postižením → 70 Kč / děti do 15 let → 50

Pokladna

Po-So 16.00–20.15

Ne 14.00–19.15

T +420 778 522 708

www.nfa.cz

www.facebook.com/kinoponrepo

www.twitter.com/KinoPonrepo

Facebook komentáře
Tags