Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

Marie Pojkarová – HŘEJ MĚ LÁSKOU

 

 

 

Zpěvačka Marie Pojkarová natočila nový videoklip a opět nezklamala. Vtipné video plné krásných mladých lidí různé sexuální orientace a nadsázky se křtilo v centru Prahy společně s knihou Zdeňka Macury.
Marie Pojkarová – HŘEJ MĚ LÁSKOU
Na schůzku s paní Pojkarovou jsem se těšila, ale také jsem měla velmi rozpolcené pocity. Očekávala jsem extravagantní ženu, která nemá zábrany, z ničeho si nic nedělá a nic nebere vážně. Místo toho přišla usměvavá milá dáma, s kterou se mi velmi dobře povídalo. Pojďte se s námi podívat, jak videoklipy zpěvačky Marie Pojkarové vznikají.

Vaše klipy jsou někdy až komické. O čem tento videoklip bude?

Už název napovídá, že vše je tam o lásce. Dala jsem tam takové lidi, kteří tu lásku představují. Láska je bezmezná a je orientovaná na všechny tvory. Myslím, že se to docela povedlo.

Má vůbec smysl točit v dnešní době videoklip? Vždyť kromě internetu to není možné nikde prezentovat. Hitparády a hudební pořady už nejsou. Máte smlouvu třeba s nějakým hudebním kanálem?

Na začátku, když jsem dělala první písničku, jsem to dala na internet a vůbec jsem nevěděla, jak to chodí a co od toho můžu očekávat. Nakonec jsem se dozvěděla, že existuje YOU TUBE. Tam si můžete dát placenou reklamu, nebo si ji tam dají sami a za ni platí. Ale to jsem se dozvěděla teprve nedávno, takže jsem za to nedostala ani korunu. A teď, když už je to možný, ty hlasy natolik naběhli, že vám to zpětně nezaplatí. Kdybych to věděla dříve, tak jsem na tom mohla vydělat, jak se říká, majlant. Když tam dám teď nový klip, tak podle těch kliknutí vás odměňují. Ale jsou to halířové záležitosti a na tom člověk nezbohatne.

Kde jste klip točili?

Točili jsme ho na Vinohradech ve firmě. Už je to pátý klip a vždycky si do toho vyhlídnu nějakou celebritu. Jeden klip byl s Vlastíkem Harapesem ( Z CIGARETY DÝM ), pak byl klip ZLOMENÉ CITY, tam jsem obsadila Jirku Pomeje. V dalších

klipech byli Pepa Náhlovský a upír Krejčí. Mám ráda hudební masakry a chci, aby to bylo o legraci a recesi. V klipu, o kterém se bavíme, jsem obsadila Borise Hybnera. Je to takový náš národní komik, proto jsem si ho zvolila.

Co chystáte do budoucna? Co připravujete teď?

Teď natáčím nové CD s Pavlem Skalickým, který pro mě občas složí nějakou hudbu. Většinu věcí si ale dělám sama. Jsem především textařka, ale dělám si i hudbu. Zrovna klip HŘEJ MĚ LÁSKOU je má autorská skladba. Teď budu dělat další klip a ta skladba se jmenuje ZKLAMANÁ. Osm písniček mám už hotových, šest mi zbývá a tak věřím, že do dvou měsíců to bude hotové.

Jaké máte vztahy s rádií? Hrají vás?

Já vůbec nechápu, jak to s těmi rádií chodí, protože, když přijdete někam, aby vás hráli, vůbec vás nevezmou. Nic je nezajímá a nemají zájem nikoho nového hrát. Moje manažerka přišla do několika rádií a tam jí řekli: „Dejte nám 30 až 50 tisíc a můžeme se o tom bavit.“ Je to hrozný, samá korupce a nikoho nezajímá, jestli máte anebo nemáte hlas. Mají tam zajetý zpěváky z minulé doby a nikoho jiného nepovolí. Jsou tam zastaralé struktury. Tak to holt chodí.

Máte problémy s Občanským svazem autorským? Když jsem chystala svou poslední akci, volali mi z OSA, že jsem akci nehlásila, hrála mi tam rocková kapela a musím zaplatit. Nepomohl ani argument, že to byli kamarádi. Máte s tím jako interpret nějaké problémy?

Já sama jsem problémy s OSA, jako takové neměla. Ale říkali mi kamarádi, co mají restaurace, že tam přišli a řekli: „Vy tady máte country kapelu a musíte tady nahlásit play list, co tady budou ti zpěváci zpívat.“ A majitel říkal: „Jak já to můžu vědět? Když tady budou 4 hodiny, tak toho asi odzpívají hodně. A co já s tím mám dělat?“ A bylo jim oznámeno, že to musí zjistit, všechno napsat, předložit a podle toho oni budou jednat. Majitelé restaurací jsou z toho znechucení. Ale já sama za sebe nemůžu nic říct. Mě nikdo nehonil. Když jsem měla koncert, vše bylo smluvně ošetřené a domluvené. OSA si vyřizoval majitel. Nepřišla jsem s tím do styku. Ale slyšela jsem o tom už hodně.

Dá se dnes hudbou vůbec slušně uživit?

Dnes se hudbou uživí tak maximálně Karel Gott, Lucie Bílá a pár vyvolených. Tady se moc uživit nedá, protože u nás máme malý rybníček. Já sama za sebe říkám, že nejsem tak slavná, abych si mohla říct o nějaký velký peníze. Mám to spíše jako koníčka a mám ty lidi ráda. Chodí za mnou spousta fanoušků, sejdeme se v nějakém lokále a když třeba udělám raut, dám do toho spíš své peníze, než bych něco vydělala. Řekla bych, že ta kultura dnes je na nule. Už to není to co bejvávalo.

Co vás tedy živí?

Já jsem rentiér, takže mě živí nájmy… Rozhodně nežiju z muziky.

A co láska? Jak jste na tom s láskou?

S láskou jsem na tom velmi bídně. První manžel byl sukničkář, tak jsme se po osmi letech rozvedli. Pak bylo další nevydařené manželství a zase to nějak nesedlo. A teď jsem 14 let s přítelem, ale s tím jsem taky jenom okrajově, protože ten zase holduje alkoholu, takže se to zase nevyvedlo. Letošního Valentýna jsem trávila s dcerou. Ta mě políbila a řekla, že mě miluje. Udělali jsme si nějakou mňamku, zapálili svíčku a dcera se synem řekli: „Mami, už sem prosím nevoď žádného partnera, už toho máme dost.“ Kdybych si přivedla psa, bylo by to prý lepší.

Máte nějaký pěvecký sen? Kde byste si chtěla zazpívat?

Žádný nemám. Držím se docela při zemi. Ale když jsem byla v show Jana Krause, dostala jsem stejnou otázku. Já na to odpověděla, co mi napsali fanoušci jako komentář na ty pejsky… Ti mi napsali: „Paní Pojkarová, ná vás tady ještě není lidstvo připraveno. Hlavně ne v ČR. Zkuste Hollywood“. J Tak jedině, že bych šla do Hollywoodu kalit vodu. J Dělám si z toho legraci.

Když byly vaše děti malý, měla jste s nimi umělecké ambice? Vaše dcera je úžasná zpěvačka. A co syn?

Syn kdysi hrál na bicí. Byl velmi dobrý, ale potom ho to nějak přestalo bavit, protože nebyly kšefty. Tak se na to vykašlal a teď dělá kuchaře. J Když byly děti maliňký, myslela jsem, že půjdou v mých šlépějích. Jediný, kdo je v tom vážně dobrý, je moje dcera Petra. Když ji lidi slyší, říkají, že je daleko lepší, než já.

Milada Tyler

foto: Olga Hrušková a Petr Mráček

Facebook komentáře
Tags